szalunki ścienne, szalunki stropowe

Szalunki ścienne midi Box

Przeznaczone są do prowadzenia wszelkich betonowych prac budowlanych. Optymalne zestawienie dowolnego szalunku ściennego zapewnia pełna gama płyt szalunkowych o szerokości od 30 do 90 cm i wysokości 150, 270 i 300 cm. Dopuszczalne parcie betonu wynosi 60 kN/m2

W systemie szalunkowym Midi Box Plus znajdują się płyty o wymiarach od 120×270 do 240×270 cm. Dopuszczalne parcie w wypadku tych płyt wynosi 80kN/m2

Powierzchnia betonu uzyskana po rozszalowaniu jest gładka i nie wymaga tynkowania – stosuje się jedynie tynki pocienione lub zwykłe szpachlowanie. Gęste użebrowanie ram uniemożliwia odkształcanie się sklejki na skutek parcia betonu. Niezawodne połączenia elementów systemu uzyskuje się za pomocą wielofunkcyjnego (uniwersalnego) zamka szalunkowego, który spina ze sobą płyty, naroża, słupy oraz pozwala łączyć płyty z włożonymi pomiędzy nie elementami kompensującymi wymiary tzw. wkładki uzupełniające. 

Zintegrowane uchwyty w użebrowaniu ram umożliwiają mocny i wygodny uchwyt elementów oraz łatwe ich przenoszenie. Możliwe jest także szybkie przestawianie szalunków (poprzez powtarzalność wymiarową ścian) oraz przemieszczanie za pomocą haków transportowych i dźwigu całych zestawów szalunkowych Midi Box – o powierzchni do ok. 30 m2 – bez konieczności rozłączania.

szalunki ścienne Altrad końskie

szalunki stropowe

Ten rodzaj szalunków oparty jest na systemie stalowych podpór o regulowanych wysokościach – od 1482 do 5500 mm – oraz drewnianych dźwigarków – o długościach od 1300 do 5900 mm. Pełna gama proponowanych podpór i dźwigarów zapewnia optymalne zestawienie dowolnego szalunku stropu.

System szalunków stropowych ze względu na prostotę montażu gwarantuje łatwe i sprawne wykonanie prac, zapewniając przy tym pełne bezpieczeństwo osobom pracującym na budowach.

Dzięki zastosowaniu modułowego systemu konstrukcji, wysokogatunkowych materiałów i staranności wykonania, są one łatwe w obsłudze, przeznaczone do wielokrotnego montażu, bez ryzyka uszkodzeń poszczególnych elementów podczas normalnej eksploatacji.

Trwałość elementów stalowych zapewniona jest również przez doskonałe zabezpieczenie antykorozyjnie metodą cynkowania ogniowego, a drewnianych przez ich impregnację.

szalunki stropowe

Altrad-Końskie Spółka z o.o.

ul. Zielona 7, 26-200 Końskie

NIP: 658-15-28-756, KRS 0000123845
Sąd Rejonowy w Kielcach X Wydział Gospodarczy kapitał zakładowy 1.500.000 zł